[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення





[Сумнівні твори]





342. Хлопчик з собакою в лісі. Ескіз. Папір, олівець. 3,4 × 4,0 (25 × 35,5). [Пб.]. [1840].

Центральне місце аркуша займає ескіз до картини В. І. Штернберга «Український шинок». Аркуш цей було знайдено на квартирі Т. Г. Шевченка після його смерті разом з іншими рисунками Штернберга 1839 p., виконаними в Оренбурзі, і внесено Честахівським до списку за № 49 як роботу Штернберга. Зліва за рамкою ескіза три начерки — сценки боротьби.

Ці начерки могли бути виконані Штернбергом або Шевченком після повернення Штернберга з Оренбурга до Петербурга у січні 1840 р. /49/

На фоні центрального ескіза обернено до нього зроблено маленький ескіз до малюнка Т. Г. Шевченка «Хлопчик з собакою в лісі» (див. № 24).

Вимагає додаткового дослідження: чи зроблений цей ескіз рукою Шевченка, чи до нього вніс свої корективи В. І. Штернберг.

Попередні місця збереження: ЧМТ, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 771.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.