[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
8. Днювання експедиційного транспорту в степу. Папір, акварель (13,8 × 22,8). [V — VI 1848].

На альбомному аркуші, під наклеєним на нього малюнком чорнилом (можливо, рукою О. М. Бутакової) напис: Дневка транспорте, в киргизской степи (работа Шевченко).

На звороті альбомного аркуша зліва олівцем рукою С. П. Глазенапа напис і підпис: Изъ альбома А. И. Бутакова С. Глазенапъ.

Датується часом переходу експедиції від Орська до Раїма.

В літературі зустрічається помилкове визначення техніки — сепія («Образотворче мистецтво», К., 1939, № 2 — 3, стор. З обкладинки — Мистецький календар).

З цього малюнка є офорт роботи О. М. Бутакової (див. Д. А. Ровинский, Подробный словарь русских граверов XVI —XIX вв., СПб., 1895, стор. 90).

Рисунки олівцем з зображенням експедиційного табору в різних місцях його розташування див. № 64, 70, 71, 86, 95, 143, 146, 147.

В літературі зустрічається під назвою «Становище експедиції Бутакова на березі моря» («Малюнки Т. Шевченка», вип. II, Пб., 1914, табл. XVI).

Попередні місця збереження: власність Бутакових, Глазенапів, КММ, ВІМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 745.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.