[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
4. Аулья-Тау. Папір, акварель (16,3 × 29,1). [1.VI — VIII 1851]. (16,3 × 29,1).

Місцезнаходження оригіналу не встановлено. Описано за літературними джерелами. Репродукується за автотипією («Русский библиофил», СПб., 1914, № 1, між стор. 42 — 43). Див. також № 2, 8, 11, 17.

Очевидно, під малюнком на альбомному аркуші, як можна судити з репродукції, був напис: Аулья-Тау (Свята гора) рис. съ нат. Т. Шевченко.

Акварель виконана в темно-фіолетовому тоні (див. «Искусство и печатное дело», 1911, № 3, стор. 141, № 25).

На першому плані малюнка — експедиційні палатки.

Деталь цього малюнка (кістки та череп на передньому плані) Бр. Залеський використав у фронтисписі до альбома «La vie des steppes Kirghizes», Paris, 1865.

Гірський характер пейзажу вказує, що акварель могла бути виконаною не раніше прибуття в долину Апазир. Див. також прим. до № 1 — 17.

Попередні місця збереження: власність Л. М. Жемчужникова, В. В. Кочубей, В. П. Кочубея.

1911 р. експонувався на виставці артистичних творів Тараса Шевченка у Києві (Каталог, № 60).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.