[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
9. Чиркала-Тау. Папір, акварель (12,9 × 32,2). [VII 1851 — 13.V 1857].

На звороті зліва внизу чорнилом рукою Шевченка напис: 14. Чиръ Кала-Тау.

Малюнок увійшов в число 17 робіт, надісланих Т. Шевченком Бр. Залеському для «Віленського альбома» (див. прим. до № 58). Міг бути виконаний за олівцевим рисунком часу Кара-тауської експедиції «Чиркала-Тау і Кок-Суйру» (див. № 93).

Початкова дата встановлена за орієнтовно визначеним часом перебування експедиції в горах Північного Ак-Тау (див. прим. до № 1 — 17).

Окреме зображення гори Кок-Суйру див. № 92, гори Чиркала-Тау — № 8, 85, 86, 89.

Зображення цих гір використано як елемент композиції в офорті Бр. Залеського «Кибитка або палатка киргиза», вміщеному в альбомі «La vie des steppes Kirghizes», Paris, 1865, між стор. 8 — 9.

Попередні місця збереження: збірки А. О. Козачковського, В. П. Коховського, С. Д. Бразоль, ЧМТ — № 264, ЧІМ, ГКШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог,

стор. 20, № 52).


ДМШ, інв. № г — 501.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.