[Спогади про Тараса Шевченка. — К.: Дніпро, 1982. — С. 75.]

Попередня     Головна     Наступна            

Д. В. Григорович

ЛІТЕРАТУРНІ СПОГАДИ

(Уривок)Серед учнів Брюллова був у той час Т. Г. Шевченко, з котрим, сам не знаю як, я близько зійшовся, незважаючи на чималу різницю у віці. Тарасу Григоровичу було тоді років тридцять, можливо, й більше; він жив на одній із ліній Васильєвського острова і займав разом з якимось офіцером невеличку квартиру. Я відвідував його досить часто і завжди заставав за роботою над якоюсь аквареллю — єдиним його засобом до існування. Скільки пам’ятаю, Шевченко завжди був тоді у веселому настрої; я ходив слухати його смішні оповідки і сміявся дитячим, простодушним сміхом.
Д. В. Григорович

ЛІТЕРАТУРНІ СПОГАДИ

(Уривок)


Вперше надруковано в журн. «Русская мысль», 1892, № 12, с. 29 — 30. Подається за першодруком.

Григорович Дмитро Васильович (1822 — 1900) — російський письменник. У 1836 — 1840 роках навчався в Академії мистецтв, де познайомився з Шевченком.
Попередня     Головна     Наступна            


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.