Попередня     Головна     Наступна





ПЛЕТЕНЕЦЬКИЙ Єлисей Хомич (1554, Львів 29.Х 1624, Київ) — церк. і культур. діяч України. Освіту здобув у братських школах Львова та Острога. З 1594 — архимандрит Пінського Лещинського монастиря, з 1599 — архимандрит Києво-Печерської лаври. В 1596 брав участь у православному соборі в Бресті. 1616 при Києво-Печерській лаврі заснував першу в Києві друкарню, де було видано з його передмовами та перекладами «Часослов» (1617), «Ангологіон» (1619) та ряд ін. книг шкільного та церк. призначення, писаних тогочасною укр. мовою. П. — організатор київ. літ.-вид. гуртка, куди входили Захарія Копистенський, Лаврентій Зизаній, Памво Беринда та ін.


Літ.: Махновець Л. Є. Укр. письменники. Біобібліогр. словник, т. 1. К., 1960; Білодід О. І., Харламов В. О. Просвітитель. «Україна», 1985, № 2.


О. І. Білодід.






Попередня     Головна     Наступна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.