[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ VIII.]

Попередня     ТОМ I     Наступна





ТОМ I

Розділ VIII. Від Олега до Святослава




Часи Олега:


Традиція про Олега; похід на Візантию, русько-візантийські умови, Русь у візантийськім війську; походи на каспійське побереже, билини про Вольгу й похід на Індийське царство, кінець Олега.




Ігор і Ольга:


Традиція про Ігоря, війни з Уличами та Деревлянами, похід на Візантию, трактат 944 р. і другий похід Повісти; похід на каспійське побереже, уклад держави за Ігоря і характеристика його; хронольоґія.


Реґентство Ольги: Олег і Ольга в традиції, деревська війна, леґенди Повісти і сучасні відгомони, подорож до Царгорода — лїтописне оповіданнє, її охрещеннє, побут в Царгородї по візантийським звісткам, літописні спомини, посольство до Отона, хронольоґічні дані, внутрішня дїяльність.




Святослав:


Характеристика Святослава в традиції, східнї походи, війни з Вятичами, погром Хозарії, війна на Подоню, „Уривки Газе“, упадок Хозарії, русько-печенїзькі відносини.


Болгарська справа. пропозиція Візантиї Святославу, перша болгарська війна, Святослав у Київі і смерть Ольги, подїл руських волостей, друга болгарська війна, полїтика Цимісхія, русько-візантийська війна 971 р., облога Доростола, згода, справа Печенїгїв, смерть Святослава.











Попередня     ТОМ I     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ VIII.]


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.